Ukrayna Kültürü, TUİD’in Desteğiyle Türk Seyircisiyle Buluştu

by burakpehlivan on 01/10/2012


Kanaltürk’ün Asya’dan, Avrupa’ya, Afrika’dan, Amerika’ya dünyanın farklı coğrafyalarının düğünlerini ve düğün geleneklerini tanıttığı programı “Gör Düğün Gibi”nin ilk bölümü Türk Ukrayna İşadamları Derneği(TUİD)’in desteğiyle Ukrayna’da, Lvov’da çekildi.

Programda gerçek bir Ukrayna düğünün nasıl olduğu en ince ayrıntılarına kadar aktarıldı. Programın Kiev ayağı ise Gizia Ukrayna’nın desteğiyle gerçekleştirildi. Kiev’in en popüler restoranlarının başında gelen Safe’de Ukrayna’nın dünyada en çok tanınan lezzeti Borş Çorbası’nın yapımı ve tadımı gerçekleştirildi.

Program sonrası görüşlerine başvurduğumuz Gizia Ukrayna Genel Müdürü Ahmet Oğuz, bu gibi programlar sayesinde iki ülke insanın birbirlerini daha iyi tanıyacağını belirterek, bu çerçevede benzer çalışmalara desteklerinin süreceğini ifade etti. Oğuz,” “Gör Düğün Gibi” programının ilk bölümünde bir Ukrayna Düğünü’ne yer veriliyor olması hakikaten çok önemli, Türkler’in Ukrayna’nın kültürel zenginliğinin farkına varıyor olmasını önemsiyorum”, dedi. Ahmet Oğuz, kültürel etkileşimin, Türkiye ile Ukrayna arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlenmesini ve karşılıklı ticaretin artmasını da sağlayacağının altını çizerek sözlerini tamamladı.

http://tuid.org.ua/ukrayna-kulturu-tuidin-destegiyle-turk-seyircisiyle-bulustu

Part 1

video

Part 2

video

 

Part 3

video

Part 4

video

Aşağıdaki butonları tıklayarak, yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın!

Previous post:

Next post: