Kiev’de Zafer Bayramı Coşkusu

by burakpehlivan on 31/08/2012

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90. yıldönümü coşkuyla kutlandı.
Ukrayna Devlet Konukevi’nde düzenlenen kutlama resepsiyonunda, yerli ve yabancı konuklar Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar ve Askeri Ateşe Cengiz Fitöz tarafından karşılandı.

Başta büyükelçiler ve askeri ataşeler olmak üzere Kiev’de görev yapan diplomatların yoğun katılım gösterdiği resepsiyonda Büyükelçi Samsar ve Askeri Ateşe Fitöz, bütün konuklarla yakından ilgilendi. Kutlama töreninde; ayrıca Ukrayna savunma bakanlığı yetkilileri, Ukrayna silahlı kuvvetleri temsilcileri, TUİD Yönetim Kurulu Başkanı Cem Murat Aytaç, TUİD başkanvekili Burak Pehlivan, TUİD Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Cem Demirci,  THY Ukrayna Genel Müdürü Hakan Yılmaz, Credit Europe Ukrayna Genel Müdürü Yusuf Dağtekin, Mark’s & Spencer Genel Müdürü Bülent Temel, Gap Ukrayna Genel Müdürü İlker Özbekliler ve Lacoste Ukrayna Genel Müdürü Hakan Öner’in de aralarında bulunduğu çok sayıda işadamı da hazır bulundu.

Canlı klasik müzik dinletisinin olduğu resepsiyonda davetlilere, Kiev’deki İstanbul Et Dünyası’nın katkılarıyla Türk mutfağının önemli lezzetlerinden döner ikram edildi. Yerli ve yabancı misafirler Büyükelçiliğin Aşçısı Tekin Polat tarafından yapılan döner ve baklavaya büyük ilgi gösterdi.

 

 

Aşağıdaki butonları tıklayarak, yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın!

Previous post:

Next post: