Ukrayna’da, Futbol’da Şampiyon Türkiye

by burakpehlivan on 27/06/2012

Türk Ukrayna İşadamları Derneği(TUİD), Alman Ukrayna İşadamları Derneği(DWK), İtalyan Ukrayna İşadamları Derneği(AIU) ve American Chamber of Commerce(ACC)’in TUİD ‘in öncülüğünde, Euro 2012 çerçevesinde düzenledikleri mini futbol turnuvası Kiev’de gerçekleşti. Turnuva sonunda üç maçını da kazanan Türkiye şampiyon oldu. Kiev Kardeşlik Kemeri’nin yanında kurulan Avrupa Köyü’nde gerçekleşen etkinliğe dört ülke işadamı derneklerinin üyelerinin ilgisi ise çok büyük oldu.

Turnuva öncesi bir konuşma yapan DWK Başkanı Hilmar Enke, böyle bir etkinliğin gerçekleştiriliyor olmasının önemine dikkat çekerek, Ukrayna’daki farklı işadamı dernekleri arasındaki dostluk ilişkilerinin gelişmesini dernek olarak arzuladıklarını belirtti. Enke, “kim kazanırsa kazansın bugün sonuçta fairplay ‘in kazanmasını diliyorum”, diyerek sözlerini tamamladı.

TUİD’i temsilen açılışta konuşan, Türk Ukrayna İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Burak Pehlivan ise  son aylarda sosyal ve kültürel faaliyetler ile Ukrayna’daki farklı ülke işadamları dernekleri ve üyeleri arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirterek, bu tarz ektinliklerin ileriki dönmelerde de artarak devam edeceğini söyledi. TUİD Başkanvekili “bugün önemli bir gün zira ilk kez bu 4 ülkenin işadamları dernekleri ortak bir etkinliğe  imza atıyorlar”  dedi.  Burak Pehlivan “Bay Enke her zamanki gibi güzel bir konuşma yaptı, kendisinin burada, bugün, her şeyden önce centilmenliğin dostluğun kazanması gerektiği fikrine katılıyorum ancak önce fairplay, sonra ise kupayı Türk takımı kazanırsa bu sonuç hiç de fena olmaz” diyerek sözlerine devam etti. Pehlivan, bu etkinliğin bu kadar güzel koşullarda gerçekleşmesini sağlayan sponsorlara ise müteşekkir olduklarını belirterek konuşmasını tamamladı.

Turnuva sonunda her üç maçını da kazanan Türk takımı birinci olurken, ikinciliği Almanlar, üçüncülüğü ise İtalyanlar aldı.

http://spor.haberler.com/kiev-deki-yabanci-isadamlari-futbol-turnuvasinin-3722086-haberi/

Aşağıdaki butonları tıklayarak, yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın!

Previous post:

Next post: