Ukrayna İş Dünyası, TUİD’in Ramazan İftarı’nda buluştu

by burakpehlivan on 06/06/2019

Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneği’nin(TUİD) geleneksel iftar yemeği, Ukrayna’daki Türk iş insanlarını, diplomatları, ülkedeki uluslararası iş dünyasının temsilcilerini ve gazetecileri bir araya getirdi. Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere’nin teşrifleriyle Kiev Intercontinental Otel’de gerçekleşen etkinliğe, Kuveyt’in Ukrayna Büyükelçisi Raşit El Edvani, Ukrayna Devlet Protokol Müdürü Olga Çubrikova, Ukrayna’nın İstanbul Konsolosu Oleksandr Gaman, Ukrayna Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Genadiy Çizikov, Amerika Ukrayna İş Konseyi Başkanı Morgan Williams, Büyük Britanya Ukrayna Ticaret Odası Başkanı Bate Toms, Çin İşadamları Derneği CEO’su Ruslan Osipenko, Ukrayna İsveç İş Derneği Başkanı Bogdan Savçuk, Ukrayna Kanada Ticaret Odası CEO’su Emma Turos, Arap Ukrayna İş Derneği Başkanı Imad Ebu Alrup, Almanya Ukrayna Sanayi ve Ticaret Odası yönetim kurulu başkanı Aleksander Markus da katılım gösterirken, gecenin diğer katılımcılar arasında TİKA Ukrayna program koordinatörü Esin Acar Ergin, T.C. Kiev Büyükelçiliği müsteşarı Buket Bardakçı, T.C. Kiev Ticaret Müşaviri Haydar Koçak, Ukrayna’nın önde gelen üç İngilizce gazetesi Kyiv Post ile Business Ukraine ve Ukraine Business News’in genel yayın yönetmenleri Brian Bonner, Peter Dickinson ve Jim Brooke gibi isimler de yer aldı.

Organizasyonun açılış konuşmasını yapan TUİD yönetim kurulu başkanı Burak Pehlivan, barış, sevgi ve huzur ayı Ramazan’ın kendilerine yılda en az bir kez de olsa TUİD’in Ramazan iftarı vesilesiyle Türk iş dünyası olarak, uluslararası iş dünyasının temsilcileri ve Ukraynalı dostlarıyla bir araya gelmelerine imkan verdiğini belirterek, tüm katılımcılara ve gecenin sponsorları Onur Grup, Smart Enerji, Emsolt Holding, Otokoç / Budget ve Dalgakıran’a teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ise, TUİD’in,  yaptığı faaliyetlerle, Ukrayna’daki medar-ı iftarları olduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında, Ramazan’ın birlik ve beraberliği sağlamadaki önemine dikkat çekti. Güldere, Türkiye Ukrayna ilişkilerinin tarihi zirvesinde olduğunu, Türkiye Ukrayna Serbest Ticaret Antlaşması’nın imzalanmasıyla ekonomik ilişkilerin de taçlanacağını söylerken, başarılı organizasyon için TUİD yönetimine ve üyelerine teşekkür etti.

Gecede TUİD’in kurucu üyelerinden, Ukrayna’da istihdam ettiği 4 bin çalışanla, ülkedeki en büyük Türk işvereni konumunda olan Onur Grup’un yönetim kurulu başkanı Onur Çetinceviz’e, Türk Ukrayna İşadamları Derneği’ne kuruluşundan beri yaptığı maddi ve manevi katkılardan dolayı, Burak Pehlivan tarafından TUİD’in 15. yıl plaketi takdim edildi.

Etkinlik, iftar yemeği sonrasında, aile fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

                

Aşağıdaki butonları tıklayarak, yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın!

Previous post:

Next post: