Ukrayna iş dünyası Lifecell CEO’su Burak Ersoy’un vedasında buluştu

by burakpehlivan on 21/04/2017

Ukrayna’da yaptığı 1,9 milyar $’lık yatırımla ülkedeki en büyük Türk yatırımı olan cep telefonu operatörü Lifecell’in 1 Mayıs 2017’de görevi sona erecek CEO’su Burak Ersoy’un onuruna  Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneği(TUİD) tarafından, bir veda yemeği düzenlendi. Kiev Mangal restorandaki organizasyona Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İşler Genel Müdürü Büyükelçi Oleksandr Danileyko, T.C. Kiev Büyükelçiliği müsteşarı Uzay Göktürk, T.C. Başbakanlık Ukrayna Program koordinatörü Hacı Bayram Bolat, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Ticaret Müşaviri Haydar Koçak, Amerika Ticaret Odası(ACC) Başkanı Andy Hunder, Çin Ticaret Odası başkanı Ruslan Ostupenko, ABD Ukrayna İş Konseyi(USUBC) Başkanı Morgan Williams, USUBC genel sekreteri Michael Dotsenko, Ukrayna’daki en büyük İtalyan yatırımı ENİ’nin CEO’su Luigi Barberis, Ukrayna Perakendeciler Birliği başkanı Oleg Kruçinin ve THY Ukrayna genel müdürü Dinçer Sayıcı gibi isimlerin yanı sıra Lifecell’in üst yönetimi, TUİD üyeleri ve Ukrayna’daki Türk işadamları ve profesyoneller de katılım gösterdi.

Etkinliğin başında bir konuşma yapan TUİD yönetim kurulu başkanı Burak Pehlivan, Lifecell’in yalnız Ukrayna’daki en büyük Türk yatırımı olmadığını, aynı zamanda 3 yıl önce Ukrayna’da yaşanan yönetim değişikliğinden sonra yaptığı 400 milyon $’a yakın yatırımla ülkedeki değişime en çok katkıyı da yapan yabancı yatırımcıların da başında geldiğini belirtti. Pehlivan, Lifecell’in 2005 yılından beri TUİD’in maddi manevi en önemli destekçilerinden biri olduğunu ve özellikle Burak Ersoy’un yönetiminde bu desteğin çok daha fazla hissedildiğinin altını çizdi. TUİD başkanı, Ersoy’un sevilen bir kişilik olduğunun, bunun da kanıtının burada toplanan Türk iş dünyasının temsilcileriyle, yabancı ülke iş dünyalarının da seçkin isimlerinin iştirakiyle oluşan çok renkli topluluk olduğunu ifade eti. Burak Pehlivan, “Biz bu akşam bir veda için toplanmadık, Burak Ersoy her zaman Ukrayna Türk iş dünyasının bir parçası olarak kalacaktır, bugün aslında yeni ve güçlü bir başlangıcı kutluyoruz, içimizden biri Burak Ersoy’a ve Lifecell’in yeni yönetimine başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Lifecell CEO’su Burak Ersoy ise TUİD’in yaptığı bu organizasyondan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında, görev yaptığı döneme önemli başarılar sığdırdıklarını söyledi. Ersoy, Ukrayna Türk iş dünyasının dinamik bir toplum olduğunu, hızlı bir biçimde örgütlenebildiğini ve çok sayıda çarpıcı faaliyete imza attığını belirtirken, tüm bunların  da başarılmasında TUİD’in büyük katkısının bulunduğunu söyledi. Burak Ersoy, Ukrayna’yı çok sevdiğini, bundan sonra da başka biçimlerde ve konumlarda da olsa Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceğini dile getirirken, TUİD’e harika gece ve organizasyon,  gecenin katılımcılarına ise kendisi için böyle önemli ve duygu yüklü bir günde kendisini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Etkinlikte söz alan isimlerden TUİD yönetim kurulu üyesi, Herson temsilcisi ve tarım komisyonu başkanı Ali Bulut, Burak Ersoy’un ODTÜ’den sınıf arkadaşı olduğunu, onlarca yıl sonra tekrar yollarının Ukrayna’da kesiştiğini ve bu yolu Ukrayna’da ve başka yerlerde beraber yürümeye devam edeceklerinden şüphe duymadığını söylerken, Ersoy’a başarılar diledi.

Ukrayna’daki Türk ve yabancı iş dünyalarının temsilcilerinin geniş iştirakiyle gerçekleşen etkinlikte, Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İşler Genel Müdürü Oleksandr Danileyko, Ukrayna Türk iş dünyasının enerjisi ve dinamizmine hayran olduğunu, üç günde üst üste üç etkinlikte TUİD ile ve Türk işadamlarıyla birlikte olduğunu, Türk yatırımcıların Ukrayna’nın potansiyeline ve geleceğine duydukları güvenden ve ülkeye yatırım yapmasını çok önemsediklerini belirtirken, TUİD’e yaptığı nitelikli faaliyetlerden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: tuid.org.ua

 

   

                

Aşağıdaki butonları tıklayarak, yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın!

Previous post:

Next post: