Ukrayna Türk iş dünyası Kiev’de bayramlaştı

by burakpehlivan on 06/07/2016

DSC_7395

Ukrayna’daki Türk işadamları ve Türk profesyonelleri Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel’in de teşrifleriyle Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneği’nin(TUİD) Kiev’deki genel merkezinde bir araya gelerek bayramlaştı.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi etkinliğin başında bir konuşma yaparak, TUİD’in her yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarında Ukrayna’daki Türk işadamlarının bir araya gelmesine ve bayramlaşmasına vesile olduğunu, TUİD’in bu tarz organizasyonların artık bir klasik haline geldiğini söylerken, kendisinin de bu bayramlaşmalara katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Tezel, Ukrayna’nın ve Dünya’nın zor bir dönemden geçtiğini, gelişmiş ülkelerin de kendi içlerinde birçok sorunlar yaşadığını ancak her şeye rağmen Ukrayna’daki Türk iş dünyasının canlılığını ve dinamikliğini kaybettmediğinin altını çizerken, Ukrayna’nın bugün bulunduğu noktadan çok daha ileriye gideceğine inandığını ifade etti. Tezel, “her zaman dile getiriyoruz Ukrayna ve Türkiye’nin ekonomik ve siyasi ilişkileri çok güçlü, stratejik ve her iki ülkenin de üçüncü ülkelerle ilişkilerinden bağımsız olarak son yıllarda hızla gelişiyor. Ukrayna’da önümüzdeki dönemde çok daha fazla Türk sermayeli şirket göreceğiz” derken, katılımcıların Ramazan bayramını kutladı.

TUİD yönetim kurulu başkanı Burak Pehlivan ise, TUİD’in geleneksel bayramlaşmalarının, bayramda Kiev’de kalan Türk işadamlarının bir araya gelmesine vesile olduğunu, böylece Ukrayna Türk Toplumu’nun birlik ve beraberliğine katkıda bulunduğunu belirtirken, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel’e kendilerini yalnız bırakmayarak etkinliğe katılımlarından dolayı teşekkür etti. Burak Pehlivan, Ukrayna’nın içinde bulunduğu zor ekonomik ve siyasi şartlarda Ukrayna’daki Türk işadamlarının bir olmasının daha da önem kazandığını ifade ederken, TUİD’in Odesa, Lviv ve Harkov şubelerinin de ayrı ayrı bölgelerinde bayramlaşma organizasyonu düzenlediğini hatırlattı. Pehlivan, “ülkemizde de, Ukrayna’da da, dünyanın her yerinde olduğu gibi geçen yıldan bu yıla olumsuz acı olaylar yaşandığı gibi güzellikler de yaşandı. Bu bayramın bölgemizdeki güzelliklerin, huzurun, barışın ve refahın artmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, Ramazan bayramınızı kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

TUİD’in geleneksel Ramazan Bayramlaşmasında Türk ve Ukraynalı konuklara Türk baklavası başta olmak üzere Türk lezzetleri ikram edilirken, etkinlik hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Kaynak: www.tuid.org.ua

DSC_7318DSC_7360

DSC_7287

DSC_7304

DSC_7310

DSC_7159

DSC_7165

DSC_7166

DSC_7178

DSC_7181

DSC_7184

DSC_7190DSC_7202

DSC_7192

DSC_7194

DSC_7198DSC_7204

Aşağıdaki butonları tıklayarak, yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın!

Previous post:

Next post: