Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği’nden Büyükelçi Mehmet Samsar’a Veda Ziyareti

by burakpehlivan on 24/12/2013

DSCN7191
Ukrayna’daki görev süresi sona eren Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar’a, Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği bir veda ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette T.C. Kiev Büyükelçiliği Başkatibi Emre Manav da hazır bulundu.

Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Pehlivan, derneğin 2013 yılı çalışmalarına ilişkin bilgi verirken, derneğin kuruluş dönemiyle, Büyüelçi Samsar’ın Kiev’deki görev süresinin başlama tarihlerinin çakıştığını belirterek, faaliyetleri esnasında büyükelçiliğin desteğini her zaman arkalarında hissettiklerini belirterek bundan dolayı kendilerine teşekkür etti. Pehlivan, Mehmet Samsar’ın Ukraynadaki Türk vatandaşları ve dernekler ile çok sıcak bir ilgi kurduğunu ve yakın iletişim oluşturduğunun altını çizerek, dernek ve Ukrayna Türk Toplumu olarak büyükelçiyi özleyeceklerini, ve şükranla anacaklarını ifade etti.

Dernek yönetim kurulu üyesi Fatih Şahin ise, Ukrayna’nın içinde bulunduğu zor ekonomik koşullara rağmen, derneği ve Ukrayna’daki Beşiktaş sevgisini ellerinden geldiğince yaşattıklarını belirterek, “iki yıldır gönül verdiğimiz takımımızı bu ülkede tanıtmak için çaba gösteriyoruz, bunda da kısmen başarılı olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar ise sivil toplum kuruluşlarının, çağımızda çok önemli işlevler üstlendiğini, bu anlamda yurtdışındaki derneklere de önemli görevler düştüğünü belirtti. Samsar, Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği’ni çalışmaları için tebrik ederken, yeni görevi Konsolosluk İşleri Genel Müdürü olarak  da Ukrayna Türk Toplumu’na ilgisinin süreceğini ifade etti.

Başkan Burak Pehlivan, yönetim kurulu üyeleri Zaferhan Kılıç ve  Fatih Şahin ile dernek genel sekreteri Erhan Çimen’den oluşan Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği heyetinin Büyükelçi Mehmet Samsar’a yaptıkları veda ziyareti hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Aşağıdaki butonları tıklayarak, yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın!

Previous post:

Next post: