30 Ağustos Zafer Bayramı Kiev’de Kutlandı

by burakpehlivan on 01/09/2013

300813

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91’inci yıldönümü coşkuyla kutlandı.Ukrayna Devlet Konukevi’nde verilen kutlama resepsiyonunda, yerli ve yabancı konuklar Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar ve Bayan Feruza Samsar ile Askeri Ateşe SG Kurmay Albay Cengiz Fitoz ve Bayan Arzu Fitoz tarafından karşılandı.

Katılımın yüksek olduğu resepsiyonda Büyükelçi Samsar ve Askeri Ateşe Fitoz, bütün konuklarla yakından ilgilendi.

Kutlama törenine; Ukrayna savunma bakanlığı yetkilileri, Ukrayna silahlı kuvvetleri temsilcileri, büyükelçiler, askeri ataşeler, dış misyon şefleri, TUİD yönetim kurulu başkanvekili Burak Pehlivan, yönetim kurulu üyeleri Sedat Bulut ve Zaferhan Kılıç, TUİD Genel Sekreteri Beran Kilerci, TUİD eski başkanları Ercan Bekar ve Necmi Doğan, T.C. Kiev ticaret eski başmüşaviri Mehmet Ali Erkan, TUİD üyeleri ve Türk işadamlarının da  aralarında bulunduğu Türk vatandaşları ve büyükelçilik çalışanları katıldı. Canlı klasik müzik dinletisinin olduğu resepsiyonda davetlilere, Büyükelçilik aşçısı Tekin Polat tarafından resepsiyone özel hazırlanan döner ve yine kutlamalara özel Türkiye’den getirtilen Güllüoğlu Baklavaları ikram edildi.

Yerli ve yabancı misafirler; Büyükelçiliğin Aşçısı Tekin Polat tarafından yapılan Türk mutfağının önemli lezzetlerinden dönere ve baklavaya büyük ilgi gösterdi.

Kaynak : http://tuid.org.ua/kieve-30-agustos-coskusu

Aşağıdaki butonları tıklayarak, yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın!

Leave a Comment

Previous post:

Next post: