Türkiye’nin Yeni Odesa Başkonsolosu Nur Sağman TUİD’e Tanışma Ziyareti Gerçekleştirdi

by burakpehlivan on 24/08/2013

DSCN6071
Odesa başkonsolosluğu görevine resmen başlayan Nur Sağman Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Genel Merkezi’ne bir tanışma ve nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Başkonsolos Sağman’a yine Ukrayna’daki görevine yeni başlayan Kiev Büyükelçiliği başkatibi Emre Manav ve İkinci Katip Fatih Öztürk eşlik etti.

Nur Sağman dernek genel merkezinde yaptığı konuşmada, yurtdışındaki Türk İş Dünyası’nın önemine dikkat çekerken, yalnız ticaret müşavirlerinin değil, dışişleri personelinin de Türk işadamlarının yanında olduğunun ve yurtdışında onları desteklediklerinin altını çizdi. Sağman, daha önce görev yaptığı Romanya, Estonya, Fas gibi ülkelerde bunun güzel örneklerini yaşadığını ifade ederken, Odesa Başkonsolosluğu’nun kapısının görevi sürecince her zaman Türk işadamlarına açık olduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

Büyükelçilik İkinci Katibi Fatih Öztürk ise Ukrayna’daki Türk iş dünyasının son derece aktif olduğunu ve birçok başarılı etkinliğe imza attığını belirtirken, Türk işadamlarının zor ekonomik şartlara rağmen Ukrayna’da oldukça dinamik olduklarını ifade etti.

Ukrayna’nın ekonomik durumu ve ülkedeki Türk İş Dünyası hakkında konuklara kısa bir sunum yapan TUİD yönetim kurulu başkanvekili Burak Pehlivan, Ukrayna’da 700 civarında Türk firmasının faaliyet gösterdiğini, aralarında Türkiye’nin önde gelen holdinglerinin de bulunduğu Türk firmalarının Ukrayna pazarında oldukça etkin ve başarılı olduklarını belirterek, “Türkiye’nin Ukrayna’nın 4. büyük dış ticaret partneri olmasında burada yerleşik Türk işadamlarının önemli bir payı vardır “ dedi. Pehlivan, 200’e yakın üyesiyle TUİD’in Ukrayna’daki Türk iş dünyasını Ukrayna’da ve bölge ülkelerde temsil ettiğini ve yapılan çalışmalar sonucunda derneğin 2012 yılında Doğu Avrupa’nın en başarılı Türk işadamı derneği seçildiğini hatırlattı.

Burak Pehlivan, “gerek bölgedeki Türk işadamları dernekleriyle gerekse Ukrayna içerisindeki diğer ülke işadamları dernekleriyle yaptığımız ortak etkinlikler ile üyelerimize katkıda bulunuyoruz, bunun yanı sıra yaşadığımız, iş yaptığımız bu ülkede sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştirmeye çalışıyoruz, nitekim geçtiğimiz yıl Odesa’da bunun çok önemli bir örneğini şehrin ikinci büyük yetimhanesinin tadilat ve teşrifatını yaparak gerçekleştirdik” diyerek sözlerini tamamladı.

Odesa Başkonsolosu Nur Sağman ve Kiev Büyükelçiliği Başkatibi Emre Manav’ın Türk Ukrayna İşadamları Derneği Genel merkezine yaptıkları tanışma ve nezaket ziyareti, hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Kaynak : http://www.bugun.com.tr/son-dakika/yeni-odesa-baskonsolosu-nur–haberi/769779

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/67373.aspx

 

DSCN6058

DSCN6053

DSCN6052

DSCN6048

DSCN6044

DSCN6043

DSCN6041

DSCN6037

DSCN6034

DSCN6031

 

DSCN6024

DSCN6021

Aşağıdaki butonları tıklayarak, yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın!

Previous post:

Next post: